پاورپوینت – طرح توجیه فنی و اقتصادی پرورش قارچ خوراکی


در حال بارگذاری
۲۶ تیر ۱۳۹۵
پاورپوینت (pptx)
3/78 مگابایت
21 اسلاید
1366 بازدید
۳,۹۰۰ تومان
خرید

خلاصه طرح:

موضوع طرح: پرورش قارچ خوراکی به ظرفیت ۵٠ تن در سال
محل اجرای طرح: قابل اجرا در سراسر کشور
٨٨٩ میلیون ریال / سرمایه گذاری کل: ٨
٨٩ میلیون ریال / سهم آوردۀ متقاضی: ٨
سهم تسهیلات: ٨٠٠ میلیون ریال
دورۀ بازگشت سرمایه: ٢۶ ماه

مقدمه

مواد پروتئینی ، یکی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانها است. نیاز طبیعی بدن انسان به این مواد ، مبین ضرورت استفاده آنها در سبد غذایی خانواده ها است. از دیرباز انواع گوشت ها، خصوصا گوشت قرمز منبع اصلی تامین پروتئین موردنیاز انسان بوده است.
لکن در حال حاضر ، به واسطه تغییر روش زندگی از سنتی به ماشینی و کاهش تحرک افراد در زندگی روزمره، استفاده از گوشت قرمز بدلیل دارا بودن مقدار زیادی مواد چرب رو به کاهش نهاده و در عوض، استفاده از مواد غذایی ای که با داشتن مقدار کافی پروتئین، برای سلامتی زیان آور نباشند مورد توجه واقع شده است. حبوبات ، سویا و قارچ خوراکی مهم ترین منابع پروتئین غیر حیوانی که امروزه به طور وسیع مصرف می شوند. در این میان بازار مصرف قارچ خوراکی به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به فواید و روش مصرف آن ، روند رو به رشدی را تجربه می کند.
قارچ ، به علت اینکه سرشار از مواد پروتئینی، گلوسیدی، ویتامین ها و لیپیدها است می تواند غذای مناسب و کاملی برای انسان به شمار آید. ضمن اینکه به واسطه سهولت پرورش قارچ های خوراکی می توان آنها را به صورت تازه، خشک، کنسرو و پودر به بازار عرضه نمود.
اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در صنایع غذایی به شمار می رود، می تواند بستر ساز اشتغال به کار نیروهای متخصص (خصوصا در علوم کشاورزی) و فاقد تخصص گردد. ضمن اینکه بانوان کار آفرین نیز می توانند با پیاده سازی این طرح، گامی در جهت توسعه میهن بردارند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.