مقاله آماده زندگینامه حضرت زینب سلام الله


در حال بارگذاری
۱۷ تیر ۱۳۹۵
docx (مایکروسافت ورد)
240 کیلوبایت
23 صفحه
1359 بازدید
۱,۹۰۰ تومان
خرید

مقدمه
در یکی از روزهای سال ششم هجری خانه ی پاک علی(ع) و فاطمه (س) با شادی و سرور به پیشواز نو رسیده ای می رفت. دختری که سومین فرزند خانواده و اولین دختر حضرت امیر المومنین(ع) و فاطمه ی زهرا (س) بود.
حضرت زینب (س) در روز پنجم جمادی الاول و در خانه ای چشم به این جهان گشود که سرپرستی آن را سه تن از پاک ترین بندگان خدا بر عهده داشتند.
رسول خدا (ص)، امیر مومنان(ع) و سرور زنان جهان فاطمه ی زهرا (س) که درود خداوند بر همه ی آنها باد.
البته این دیدگاه مشهور شیعه درباره ی تاریخ ولادت آن حضرت است و درباره ی روز و سال ولادت ایشان نظرات تاریخی دیگری نیز وجود دارد.
در همینجا سزاوار است که به یک جرم یا تحریف تاریخی اشاره کنیم که تاریخ نویسان اموی مرتکب آن شدند و به مذاق برخی از منحرفان خوشایند افتاد، آنان که این دروغ تاریخی را با انحرافات فکری و عقیدتی خود همگون می دیدند.
عایشه بنت الشاطی نویسنده ی مصری در کتاب خود «بطله کربلا» یا «قهرمان کربلا» چنین می نویسد:
«ابن زهرا است، دختر پیامبر که چشم به راه نوزاد تازه ای است، پس از اینکه با زادن حسن و حسین چشمان پیامبر را روشن کرد و خدا برای سومین پسرش که محسن بن علی بود زندگی را تقدیر نکرده بود…»

در حالی که تردیدی نیست که محسن (ع) فرزند حضرت علی(ع) پنجمین فرزند آن حضرت است، نه سومین. او همان فرزندی است که در ماجرای فشردن مادرش (س)میان در و دیوار و به سبب ضربات دردناک و مرگ آوری که به جسم مبارک مادرش(س) وارد آمده بود، پیش از تولد از دنیا رفت.
اما این نویسنده ی مصری دست به مغالطه و فریب می زند و با تلاش در جهت باطل نمایاندن حق و حق جلوه دادن باطل، می گوید: «حضرت زینب پس از محسن بن علی به دنیا آمد…»

فهرست مطالب
– مقدمه
– لحظه وصال
– نامی آسمانی
– عشق خواهر به برادر
– کنیه و القاب حضرت زینب
– همسر حضرت زینب
– پدر و مادر
– ولایت و زادگاه
– ویژگی ها
– فرزندان حضرت زینب (س)
– علت وفات حضرت زینب
– حضرت زینب(س) چگونه و در کجا چشم از جهان فرو بست؟

این مقاله دارای صفحه مشخصات فردی و فهرست مطالب می باشد. همچنین به طور کامل قابل ویرایش و در قالب Word می باشد. می توانید آن را مطابق با سلیقه خودتان ویرایش نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.