پاورپوینت آماده – دلایل رشد و توسعه کشور ترکیه


در حال بارگذاری
۲۶ تیر ۱۳۹۵
پاورپوینت (pptx)
3/31 مگابایت
17 اسلاید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

مقدمه

ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقۀ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد.

ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه ‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگۀ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

اقتصاد ترکیه با اجرای برنامه های اصلاحات اقتصادی مورد نظر با صندوق بین المللی پول به تدریج توانسته است در مسیر اقتصاد باز حرکت نماید و هم اینک جزو اقتصادهای آزاد تلقی میشود لیکن هنوز بخشی اقتصاد در کنترل دولت می باشد.
در خصوص استراتژی بازرگانی خارجی تا دهه ۱۹۸۰استراتژی جایگزینی واردات حاکم بود ولی از دهه ۱۹۸۰به سمت استراتژی توسعه صادرات، این استراتژی را بعنوان راه حل بازرگانی خار جی انتخاب کرد. با اتخاذ این استراتژی، کشور ترکیه توانست به حجم بسیار خوبی از صادرات دست یابد و سهم خود را در تجارت جهانی ارتقا دهد.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی کشور ترکیه
نمودار نرخ بیکاری در کشور ترکیه
صادرات و واردات کشور ترکیه
گرایش اقتصاد کشور ترکیه به اقتصاد باز ، بسته یا مختلط
پایه و پشتوانه درآمد اقتصادی و پول ملی ترکیه
سرمایه گذاری نظام تجاری ترکیه
عوامل توسعه صادرات ترکیه در سالهای اخیر
سه مشکل عمده در توسعه صادرات ترکیه
برنامه راهبردی صادرات ترکیه

 

این فایل در قالب پاورپوینت می باشد و کاملا قابل ویرایش می باشد. شما می توانید آن را مطابق با سلیقه خود ویرایش نمایید و جهت ارائه استفاده نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.